Aku's Factory

”Tehtaalla, Aku puhelimessa.”

Oy Aku’s Factory Ltd

Tampere

Aurinkokuja 9
33420 Tampere
+358 3 410 8800

Vantaa

Koivuhaantie 3A
01510 Vantaa
+358 40 548 6283

Pori

Satamapuisto 40
28900 Pori
+358 400 567 097

TUOTANNOT

Olli Pörhölä

olli.porhola@akuntehdas.fi
+358 40 010 5308

Ahti Impola

ahti.impola@akuntehdas.fi
+358 40 725 7258

Jari Leskinen (Porin toimisto)

jari.leskinen@akuntehdas.fi
+358 400 567 097

Jyrki Saranpää

jyrki.saranpaa@akuntehdas.fi
+358 44 782 2205

Olli Lehtinen (Tampere-talo)

olli.lehtinen@akuntehdas.fi
+358 50 388 7117

Mikko Nyman (Nokia Arena)

mikko.nyman@akuntehdas.fi
+358 44 782 2291

Eemeli Roine

eemeli.roine@akuntehdas.fi
+358 44 700 2666

MYYNTI

Ahti Impola

ahti.impola@akuntehdas.fi
+358 40 725 7258

Jari Leskinen (Porin toimisto)

jari.leskinen@akuntehdas.fi
+358 400 567 097

Pekka Olava (Vantaan toimisto)

pekka.olava@akuntehdas.fi
+358 40 548 6283

Nelli Petro

nelli.petro@akuntehdas.fi
+358 40 5335490

YRITYSTAPAHTUMAT JA JUHLAT,
TEHTAAN TILOJEN VUOKRAUS

Maarit Lilja

maarit.lilja@akuntehdas.fi
+358 44 782 2249

AV-ASENNUKSET JA -LAITEMYYNTI

myynti@akuntehdas.fi

ÄÄNISUUNNITTELU JA -TEKNIIKKA

Joonas Martimo

joonas.martimo@akuntehdas.fi
+358 40 023 4157

Antti Salminen

antti.salminen@akuntehdas.fi
+358 40 092 2230

Samuel Merisalo

samuel.merisalo@akuntehdas.fi
+358 40 867 0639

Elias Pelli

elias.pelli@akuntehdas.fi
+358 45 875 8155

Mikko Tiilikainen

mikko.tiilikainen@akuntehdas.fi
+358 40 093 7055

Christian Blomberg

christian.blomberg@akuntehdas.fi
+358 50 521 5332

 

KUVASUUNNITTELU JA -TEKNIIKKA

Petteri Pietikäinen

petteri.pietikainen@akuntehdas.fi
+358 40 531 7122

Tero Salonen

tero.salonen@akuntehdas.fi
+358 40 543 6508

Pasi Ristolainen

pasi.ristolainen@akuntehdas.fi
+358 40 072 1041

AV-TEKNIIKKA

Hannu Mäki-Laurila (Tampere-talo)

hannu.maki-laurila@akuntehdas.fi
+358 50 508 3007

Antti Tuomivaara (Tampere-talo)

antti.tuomivaara@akuntehdas.fi
+358 46 922 4143

Matias Palo (Nokia Arena)

matias.palo@akuntehdas.fi
+358 50 431 5799

Esa Liukkonen (Tampere-talo)

esa.liukkonen@akuntehdas.fi
+358 40 846 7570

Roger Lundberg (Tampere-talo)

roger.lundberg@akuntehdas.fi
+358 44 334 3409

Kalle Marttila (Tampere-talo)

kalle.marttila@akuntehdas.fi
+358 40 656 5044

VALOSUUNNITTELU JA -TEKNIIKKA

Pete Jaako

pete.jaako@akuntehdas.fi
+358 44 218 8981

Pekka Martti

pekka.martti@akuntehdas.fi
+358 44 782 2224

Mikko Leskinen

mikko.leskinen@akuntehdas.fi
+358 44 575 2333

Pekka Suikkari

pekka.suikkari@akuntehdas.fi
+358 44 782 2263

Crista Parviainen (Tampere-talo)

crista.parviainen@akuntehdas.fi
+358 41 718 8359

Pekka Korpi (Tampere-talo)

pekka.korpi@akuntehdas.fi
+358 50 337 0179

Ville Syrjä (Tampere-talo)

ville.syrja@akuntehdas.fi
+358 50 388 7140

Waltteri Wahlroos

waltteri.wahlroos@akuntehdas.fi
+358 40 504 0311

Ella Väisänen

ella.vaisanen@akuntehdas.fi
+358 50 321 3043

LAVARAKENTEET

Kari Wikström

kari.wikstrom@akuntehdas.fi
+358 44 782 2252

Joni Heininen

joni.heininen@akuntehdas.fi
+358 40 552 3039

Vili Perälä

vili.perala@akuntehdas.fi
+358 45 167 0130

Näyttämötekniikka

Samuli Happo (Tampere-talo)

samuli.happo@akuntehdas.fi
+358 50 514 7134

Pasi Järvelä (Tampere-talo)

pasi.järvelä@akuntehdas.fi
+358 50 388 7107

Juha Kuitu (Tampere-talo)

juha.kuitu@akuntehdas.fi
+358 50 388 7112

Hanna Luhtanen (Tampere-talo)

hanna.luhtanen@akuntehdas.fi
+358 44 493 2548

Juha-Pekka Tamminen (Tampere-talo)

juha-pekka.tamminen@akuntehdas.fi
+358 50 388 7141

VARASTO, KIINTEISTÖ, KULJETUS

Jyrki Niemi

jyrki.niemi@akuntehdas.fi
+358 44 782 2201

Jukka Ojala

jukka.ojala@akuntehdas.fi
+358 50 443 1791

Niko Moisio

niko.moisio@akuntehdas.fi
+358 40 912 4671

HALLINTO

Aku Syrjä

Toimitusjohtaja
aku.syrja@akuntehdas.fi
+358 44 782 2200

Leena Ristolainen

Taloushallinto, HR
leena.ristolainen@akuntehdas.fi
+358 44 782 2210

Outi Korpela

outi.korpela@akuntehdas.fi
+358 44 782 2236

LASKUTUS

Y-tunnus: 2238644-2

Verkkolaskuosoite: 003722386442,
OVT-tunnus: 003722386442
Operaattori: Danske Bank Oyj, Välittäjän tunnus: DABAFIHH

Sähköpostitse: akusfactory.invoices@e-toimisto.net

Paperilaskut: Oy Aku’s Factory Ltd, Aurinkokuja 9,
33420 Tampere

TÖIHIN AKUN TEHTAALLE!

Haemme jatkuvasti ammattitaitoista henkilökuntaa AV-, ääni-, valo-, lava- sekä video-osastolleimme.
Otamme myös alaa opiskelevia työharjoitteluun.

Lähetä hakemuksesi ja CVsi osoitteeseen rekry@akuntehdas.fi